keyboard_arrow_up
Static

Wyróżnienie miesięcznika Forbes

Z przyjemnością pragniemy przekazać, że firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. kolejny raz otrzymała wyróżnienie prestiżowego miesięcznika Forbes.

W tym roku, na uroczystej gali w Katowicach redakcja Forbes Polska uhonorowała nas „Diamentem Forbesa 2024” – nagrodą będącą potwierdzeniem naszej wiarygodności biznesowej i finansowej.
Wśród nagrodzonych znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość i spełniły surowe kryteria rankingu.

W imieniu firmy SZCZĘŚNIAK PS wyróżnienie odebrał Prezes Zarządu dr Grzegorz Szczęśniak, który wziął również udział w panelu dyskusyjnym, omawiając wyzwania stojące przed biznesem w najbliższej dekadzie.

Dziękujemy Redakcji za wyróżnienie, będące potwierdzeniem naszej strategii i dynamiki rozwoju przedsiębiorstwa.

Jesteśmy liderem na krajowym rynku producentów pojazdów specjalnych (z udziałem 29,1%), utrzymujemy również pierwszą pozycję w sprzedaży samochodów dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W okresie od 2020 do 2023 zwiększyliśmy produkcję o 80%, w tym czasie bramy naszego zakładu opuściło 850 pojazdów. Przełożyło się to na wzrost zatrudnienia o 31%, które obecnie jest na poziomie blisko 200 osób. W roku ubiegłym wyprodukowaliśmy również ponad 100 pojazdów z przeznaczeniem na rynek zagraniczny.

Już od 32 lat jesteśmy obecni na rynku krajowym i zagranicznym!

Szczęśniak Pojazdy specjalne