keyboard_arrow_up
Static

Wymarzona „czwórka” dla druhów z woj. łódzkiego 

Ochotnicza Straż Pożarna w Niewieszu w woj. łódzkim została doposażona w nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Został on zabudowany przez firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. na podwoziu MAN TGM 18.320 BB CH.

Załoga pojazdu ma do swojej dyspozycji czterodrzwiową kabinę brygadową. W nadwoziu pożarniczym znalazło się siedem skrytek sprzętowych w układzie (3+3+1). Są one zamykane wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi. W ich wnętrzu zamontowano półki, wysuwane szuflady i podesty, umożliwiające przewóz armatury, sprzętu pożarniczego i ratowniczego oraz węży.

Samochód został ponadto wyposażony w zbiornik wody o pojemności 4000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o poj. 400 litrów, autopompę, która osiąga wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów, działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności w przedziale 800-3200 l/min, linię szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 m, maszt oświetleniowy z reflektorami LED oraz sprzęt pożarniczy i ratowniczy niezbędny strażakom podczas prowadzonych działań.

Nowa „czwórka” zastąpi dotychczas eksploatowany przez jednostkę samochód pożarniczy na podwoziu Star 244L typ Jelcz 008.

Szczęśniak Pojazdy specjalne