keyboard_arrow_up
Static

W OSP Bujny przywitano nowy samochód pożarniczy

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujnach w woj. łódzkim powitali swój wymarzony, nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Pod jego zabudowę posłużyło podwozie Scania P370B4X2NZ z linii XT. Dla sześcioosobowej załogi przewidziano jednomodułową kabinę brygadową. Z przodu umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Zabudowa pożarnicza to samonośna konstrukcja wykonana z profili aluminiowych. Jego poszycie wewnętrzne wykonane zostało z blachy anodowanej, a zewnętrzne z lakierowanej blachy aluminiowej. Ma ona siedem skrytek – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Zintegrowany kompozytowy zbiornik na wodę ma pojemność 2500+2000 litrów. Z kolei środek pianotwórczy przewożony jest w zbiorniku o pojemności 450 litrów. W przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę, której wydajność wynosi 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Ponadto w samochodzie zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności od 800 do 3200 l/min, cztery zraszacze, zwijadło szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 metrów zakończonym prądownicą pistoletową o wydajności 200 l/min oraz wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne