keyboard_arrow_up
Static

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. laureatem 11. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa – 2023”

Podczas XXXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2023, który odbywał się na terenie Targi Kielce od 5 do 8 września 2023 roku nasza firma otrzymała nagrodę I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa – 2023” w kategorii Innowacyjny Produkt.

Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Biura Bezpieczeństwa Narodowego. To kolejna nagroda w ostatnich latach dla naszej firmy w tym konkursie.

Nagroda 11. edycji konkursu została przyznana za średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Trucks D16 HIGH K P 4X4 280E6 z systemem piany sprężonej.

Załoga samochodu ma do swojej dyspozycji kabinę umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

W wykonanym z aluminium nadwoziu pożarniczym znajduje się siedem skrytek sprzętowych. Są ona zamykane żaluzjami aluminiowymi. Do przewozu środków gaśniczych przewidziano kompozytowy zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów i dwa zbiorniki na środek pianotwórczy o pojemności 100 i 300 litrów.

Zabudowana autopompa osiąga wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Samochód dodatkowo został wyposażony nowoczesny i wydajny system piany sprężonej CAFS (Compressed Air Foam System) opracowany przez konstruktorów SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

To system wytwarzania piany gaśniczej przy wykorzystaniu sprężonego powietrza. Takie piany mogą być stosowane zarówno do gaszenia pożarów klasy A, jak i B. Doskonale sprawdzają się podczas gaszenia pożarów wewnętrznych i zewnętrznych. Tak wytworzone piany gaśnicze pozwalają na ograniczenie zużycia wody, zmniejszenie zanieczyszczania środowiska naturalnego przez ograniczenie zużycia środków gaśniczych oraz strat po pożarowych poprzez szybsze opanowanie pożaru. Piana wytworzona przy użyciu systemu SZCZĘŚNIAK PS typ CAFS-02 może być podawana na dowolną wysokość oraz odległość i charakteryzuje się większą stabilnością i zdolnością przylegania do pionowych płaszczyzn. Tym samym masa węży, przez które zostaje podawana jest wielokrotnie mniejsza niż przy podawaniu tradycyjnych środków gaśniczych.

Szczęśniak Pojazdy specjalne