keyboard_arrow_up
Static

Strażackie Renault Truck dla OSP Uniejów-Kolonia

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Uniejów Kolonia w woj. małopolskim wzbogaciła się ostatnio o średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4x4 280E6. Samochód z uwagi na swoją budowę posiada wyjątkowe parametry trakcyjne do poruszania się w trudnym terenie.

Strażacy ochotnicy mają do swojej dyspozycji sześcioosobową kabinę załogową w układzie (1+1+4). Z przodu pojazdu znajduje się wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg i długości liny 28 m.

Zabudowa pożarnicza ma siedem zamykanych wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi skrytek sprzętowych. Wewnątrz znajdują się półki, wysuwane szuflady i podesty, umożliwiające przewóz armatury oraz sprzętu pożarniczego i ratowniczego.

Samochód wyposażony został w zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów oraz środek pianotwórczy, którego pojemność to 300 litrów. W tylnej części zabudowy w przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę pożarniczą o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l /min przy ciśnieniu 40 barów. Układ wodno-pianowy  wykonany, został ze stali nierdzewnej oraz zbrojonej gumy. Dozownik środka pianotwórczego zapewnia uzyskiwanie stężeń 3% lub 6%. Ochronę podwozia zapewniają cztery zraszacze.

Dach nadwozia został wykonany w formie podestu roboczego. Umieszczone zostało na nim ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności w przedziale 800 – 2400 l/min.

Pojazd wyposażony jest także w pneumatyczny maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 metra z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne