keyboard_arrow_up

Średnie samochody ratowniczo-gaśnicze dla Państwowej Straży Pożarnej

Na zamówienie Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej PSP wykonaliśmy 28 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Pod ich zabudowę posłużyło podwozie Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 z napędem na wszystkie koła (4×4). Pojazdy te zostały wykonane w tzw. standardzie pierwszowyjazdowym. Każdy z nich napędza wysokoprężna jednostka napędowa o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM).

Ergonomiczna kabina załogowa umożliwia bezpieczny przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu na podstawie cynkowanej na gorąco przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Aluminiowe nadwozie pożarnicze posiada siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi i są przystosowane do przewozu sprzętu, węży i armatury wodno-pianowej.

Samochód wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 2000 litrów oraz 200 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej zapewnia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Samochody są obecnie przekazywane do wybranych Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w woj.: dolnośląskim (Legnica, Polkowice, Wołów, Złotoryja), kujawsko-pomorskim (Chełmno, Toruń), lubelskim (Biała Podlaska, Łęczna, Opole Lubelskie, Puławy, Radzyń Podlaski, Ryki, Świdnik, Włodawa), małopolskim (Bochnia, Brzesko, Myślenice, Nowy Sącz (2), Nowy Targ, Proszowice, Tarnów) oraz mazowieckim (Legionowo, Mława, Płońsk, Pruszków, Przasnysz, Sokołów Podlaski).

Szczęśniak Pojazdy specjalne

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( więcej )

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Bestwińska 105A, w zakresie zawartym w wypełnionym przeze mnie formularzu kontaktowym w celu załatwienia sprawy w nim opisanej. Jednocześnie oświadczam, iż zgodnie z przepisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., tzw. „RODO” zostałam/em* poinformowana/ny* o tym, że: 1) administratorem przekazanych przeze mnie danych osobowych jest SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. w Bielsku-Białej , 2) z inspektorem ochrony danych mogę skontaktować się w sprawach związanych z ochroną danych osobowych, w następujący sposób: - pisemnie na adres siedziby administratora, - pod adresem poczty elektronicznej: , - telefonicznie dzwoniąc na numer: 33 828 77 60. 3) przekazane przeze mnie dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust 1 lit. a) RODO, wyłącznie w okresie niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w formularzu kontaktowym, a następnie zostaną usunięte, 4) przekazane przeze mnie dane być udostępniane innym podmiotom wyłącznie na podstawie przepisów prawa, 5) posiadam prawo do: - dostępu do udostępnionych danych osobowych, - ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, - wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, - wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie ul. Stawki 2, 6) przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 7) przekazanie przeze mnie danych osobowych w formularzu kontaktowym jest warunkiem niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w tym formularzu, 8) przekazane dane osobowe nie będą podlegały decyzji zautomatyzowanego przetwarzania, w tym profilowania.