keyboard_arrow_up
Static

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Bór

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dostarczyła dla Ochotniczej Straży Pożarnej Bór w woj. małopolskim średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6.

Samochód napędzany jest silnikiem o maksymalnej mocy 206 kW (280 KW). Posiada jednomodułową, czterodrzwiową kabinę umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu na podstawie cynkowanej na gorąco przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Nadwozie pożarnicze posiada siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej stronie pojazdu i jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi. Zbiorniki wykonane z materiałów kompozytowych mają pojemność: 3570 litrów na wodę oraz 365 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu zabudowy zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Układ wodno-pianowy posiada ręczny dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie stężeń 3% lub 6%.

Dodatkowym wyposażeniem samochodu jest umieszczony w środkowej części zabudowy pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm. Z kolei w tylnej części na dachu znajduje się działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 2400 l/min.

Szczęśniak Pojazdy specjalne