keyboard_arrow_up
Static

“Renia” we flocie ochotników ze Ściechowa

Druhowie i mieszkańcy Ściechowa bawili się niemal jak na brazylijskim karnawale, urządzając prawdziwą fetę, witając z prawdziwymi honorami przyjazd strażackiej “Reni”. To najnowszy nabytek Ochotniczej Straży Pożarnej w Ściechowie w woj. lubuskim. Oczywiście powitanie nie mogło obyć się bez symbolicznego szampana.

“Renia” to średni samochód ratowniczo-gaśniczy, pod zabudowę którego wykorzystano podwozie Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). Samochód wyposażony jest w jednomodułową kabinę załogową pozwalającą na przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Aluminiowa zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych. Są one zamykane żaluzjami aluminiowymi.

Do przewozu środków gaśniczych przystosowane są kompozytowe zbiorniki: na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów środek pianotwórczy. Zabudowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Poza tym, samochód wyposażony jest w ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min, zwijadło szybkiego natarcia z napędem elektrycznym, cztery zraszacze, pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED oraz zamontowaną z przodu pojazdu elektryczną wyciągarkę linową o uciągu 9979 kg. Nowy samochód zastąpi użytkowany od 2006 roku przez miejscową jednostkę samochód pożarniczy na podwoziu IFA W50LA.

Szczęśniak Pojazdy specjalne