keyboard_arrow_up
Static

Renault Trucks trafił na Podlasie

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dostarczył kolejny średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4) dla strażaków-ochotników.

Jego użytkownikiem będzie Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Lewickie w woj. podlaskim.

Do przewozu sześcioosobowej załogi w układzie (1+1+4) służy czterodrzwiowa kabina załogowa. Z przodu umieszczono wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Aluminiowa zabudowa pożarnicza wykonana została z systemowych skręcanych profili aluminiowych. Siedem skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami aluminiowymi, przystosowanych jest do przewozu armatury oraz sprzętu pożarniczego i ratowniczego

Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3500 litrów i 350 litrów na środek pianotwórczy. Do podawania środków gaśniczych przystosowana jest znajdująca się w tylnej części zabudowy autopompa. Ma ona wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Na użytkowym dachu znajduje się ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800 – 2400 l/min oraz przewożone są węże ssawne i przenośna, wysuwana drabina pożarnicza. Do oświetlania terenu akcji w porze nocnej służy pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED.

Szczęśniak Pojazdy specjalne