keyboard_arrow_up
Static

Renault Trucks K440 we flocie zawodowców z Mrągowa

Na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Mrągowie w woj. warmińsko-mazurskim trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks K440 P6X6 MEDIUM E6.

Pod zabudowę pojazdu posłużyło trzyosiowe podwozie z napędem na wszystkie osie. Załoga ma do swojej dyspozycji trzyosobową kabinę z miejscami w układzie (1+1+1). Z przodu kabiny zamontowano elektryczną wyciągarkę linową o uciągu 9979 kg i dł. liny 28 metrów.

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna wykonana ze spawanych profili ze stali nierdzewnej. Poszycie wewnętrzne nadwozia wykonane zostało z blachy anodowanej, a zewnętrzne z lakierowanej blachy aluminiowej. Nadwozie ma pięć skrytek – po dwie z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Samochód wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 10 270 litrów oraz 1040 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu, w przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 5641 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 331 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu znajduje się działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min i zasięgu rzutu 60 m. Samochód ma także wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,1 m z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm oraz sześć zraszaczy.

Wcześniej, takie same pojazdy trafiły do Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Braniewie, Iławie i Piszu.

Szczęśniak Pojazdy specjalne