keyboard_arrow_up
Static

Renault Trucks do ratowania życia i zdrowia w Worgulach

Fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4) trafił na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Worgule w woj. lubelskim. Pojazd ten, jak przyznają sami strażacy ochotnicy w znaczący sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej w gminie Leśna Podlaska.

Obsada nowego samochodu ma do swojej dyspozycji obszerną kabinę załogową, pozwalającą na przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Samochód wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa osiąga wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

W pojeździe zamontowano również m.in. wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,3 m z reflektorami LED, elektryczną wyciągarkę linową o uciągu 9979 kg oraz ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności 800-2400 l/min.

Szczęśniak Pojazdy specjalne