keyboard_arrow_up
Static

Pierwszy w historii jednostki z wielkopolskiej Tuchorzy

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Tuchorzy w woj. wielkopolskim wzbogaciła się o nowy wóz ratowniczo-gaśniczy marki Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6.

Jest to pierwszy fabrycznie nowy samochód pożarniczy w historii miejscowej jednostki OSP. Gwarantuje on jeszcze większą mobilność strażaków ochotników ale również zwiększone bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Podwozie napędzane jest za pomocą silnika wysokoprężnego, który osiąga moc 210 kW (286 KM).

Dla załogi przewidziano ergonomiczną, jednomodułową kabinę brygadową umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu pojazdu zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg z liną o dł. 28 metrów.

Wykonana z aluminium zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdego boku oraz jedną z tyłu.

Nowy „średniak” został wyposażony w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części zabudowy umieszczono autopompę pożarniczą o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na dachu zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność w przedziale od 800 do 2400 l/min. Oświetlenie terenu w porze nocnej zapewnia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,3 m z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne