keyboard_arrow_up
Static

„Piątka” dla Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP w Kawęczynie

Jednostka Operacyjno-Techniczna Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Kawęczynie w woj. wielkopolskim została doposażona w ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy pojazd wykonała i dostarczyła bielska firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Pod jego zabudowę wykorzystano podwozie Scania P370B4X4HZ XT.

Ergonomiczna i bezpieczna kabina załogowa pozwala na przewóz sześcioosobowego zastępu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdego boku pojazdu oraz jedną z tyłu. Przystosowane są one do przewozu sprzętu ratowniczego i pożarniczego, armatury oraz węży pożarniczych.

Środki gaśnicze są przewożone w zbiornikach kompozytowych. Zbiornik na wodę ma pojemność 5000 litrów, a na środek pianotwórczy 500 litrów.

Na wyposażeniu samochodu znajduje się: autopompa o wydajności 3619 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 441 l/min przy ciśnieniu 40 barów, linia szybkiego natarcia wyposażona w wąż o długości 60 metrów zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min, ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 1600-3200 l/min, pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED.

„Piątka” jest kolejnym pojazdem pożarniczym z zabudową SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. będącym na wyposażeniu tej jednostki. Od kilku lat druhowie z powodzeniem eksploatują średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6.

Szczęśniak Pojazdy specjalne