keyboard_arrow_up
Static

OSP Stary Targ z nowym wozem

Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Stary Targ w woj. pomorskim dysponuje już nowym, średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym na podwoziu Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4) z pojedynczymi kołami na tylnej osi.

Wyposażony on został w jednomodułową, czterodrzwiową kabinę brygadową. Przystosowana ona została do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

W kabinie zamontowany jest czterocalowy panel kontrolny informujący o poziomie środków gaśniczych w zbiorniku (woda + środek pianotwórczy), stanie otwarcia skrytek lub podestów, zasilania zewnętrznego czy wysunięciu pneumatycznego masztu oświetleniowego z reflektorami LED. Poza tym umożliwia on również sterowanie oświetleniem zabudowy, zaworem głównym pojazdu (sterowany elektropneumatycznie) oraz czterema zraszaczami zamontowanych z przodu i tyłu pojazdu. W pojeździe zamontowano wyciągarkę elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o dł. 28 metrów.

Szkielet zabudowy pożarniczej to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

W tylnej części użytkowego dachu zamontowano działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 2400 l/min. Nowy samochód zastąpi wysłużony, lecz w pełni sprawny samochód pożarniczy Steyr 690 (4×4).

Szczęśniak Pojazdy specjalne