keyboard_arrow_up
Static

OSP Smolec z nową Scanią

Ochotnicza Straż Pożarna w Smolcu w woj. dolnośląskim odebrała nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Został on wyprodukowany przez naszą firmę na dwuosiowym podwoziu Scania P370B4X4HZ XT (4×4).

Podwozie napędzane jest przez silnik o maksymalnej mocy 272 kW (370 KM). Ma ono blokady mechanizmów różnicowych obu osi oraz blokadę międzymostową.

Strażacy mają do dyspozycji obszerną, załogową kabinę pozwalającą na przewóz sześciu osób w układzie (1+1+4). Z przodu umieszczono wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Wewnątrz umieszczone zostały półki oraz wysuwane szuflady i podesty, umożliwiające przewóz armatury i sprzętu.

Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki: na wodę o pojemności 5000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego, stanowiący integralną część zbiornika na wodę o pojemności 500 litrów. W przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 3761 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 514 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu umieszczone zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 3200 l/min, aluminiowa skrzynia, mocowania na drabinę pożarniczą oraz węże ssawne. Dodatkowo z przodu i tyłu pojazdu umieszczono cztery zraszacze.

Szczęśniak Pojazdy specjalne