keyboard_arrow_up
Static

OSP KSRG Szropy z nowym Renault Trucks

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Szropy w woj. pomorskim powitali swój nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Pojazd na 2-osiowym podwoziu Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4) zabudowała bielska firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Sześcioosobowa załoga ma do swojej dyspozycji ergonomiczną, jednomodułową kabinę załogową. Z przodu na podstawie cynkowanej na gorąco przystosowanej do holowania pojazdu zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Szkielet zabudowy pożarniczej to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Umieszczono w niej siedem skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami aluminiowymi w układzie (3+3+1).

Pojazd wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Z tyłu samochodu w bocznej skrytce znajduje się linia szybkiego natarcia z wężem o długości 60 metrów zakończonym prądownicą o wydajności 200 l/min.

Na użytkowym dachu znajduje się ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Na oświetlenie terenu akcji w porze nocnej pozwala wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 metrów z reflektorami LED. Podwozie pojazdu zabezpieczone zostało poprzez zamontowanie czterech zraszaczy.

Szczęśniak Pojazdy specjalne