keyboard_arrow_up
Static

OSP Gola z nowym Renault Trucks

Na wyposażenie założonej w 1936 roku jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Goli w woj. wielkopolskim trafił fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Podwozie napędzane jest silnikiem o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM). Pojazd wyposażony jest w jednomodułową, czterodrzwiową kabinę przystosowaną do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu umieszczono wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Szkielet nadwozia pożarniczego wykonany został z systemowych skręcanych profili aluminiowych. Taka konstrukcja posiada najlepszy współczynnik wytrzymałości w stosunku do masy w porównaniu do jakiejkolwiek innej technologii dostępnej obecnie na rynku.

Nadwozie ma siedem skrytek przystosowanych do przewozu sprzętu, węży i armatury. Kompozytowy zbiornik na wodę ma pojemność 3000 litrów, a na środek pianotwórczy 300 litrów.

Samochód doposażono w autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Z tyłu pojazdu w bocznej skrytce znajduje się linia szybkiego natarcia z wężem o długości 60 metrów zakończonym prądownicą o wydajności 200 l/min.

Dach zabudowy wykonany został w formie podestu roboczego. Zamontowano na nim ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej umożliwia wysuwany pneumatycznie maszt z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Nowy „średniak” to kolejny samochód pożarniczy z zabudową SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. we flocie tej jednostki. Druhowie posiadają również na swoim wyposażeniu, doskonale sprawujący się podczas prowadzonych przez nich działań ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scania P450B4X4HZ XT.

Szczęśniak Pojazdy specjalne