keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy ze Śląska Cieszyńskiego z nowym pojazdem pożarniczym

Przy dźwięku strażackich syren, blasku świateł i odpalonych rac mieszkańcy, sympatycy jednostki oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Kaczycach (woj. śląskie) przywitali oczekiwany i upragniony przez wszystkich średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Pod zabudowę nowego pojazdu posłużyło sprawdzone, ergonomiczne i w pełni bezpieczne podwozie Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6.

Samochód został wyposażony w jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową umożliwiającą przewóz sześciu strażaków. W tylnej części kabiny znajdują się miejsca dla czterech strażaków. Siedziska mają dwupunktowe pasy bezpieczeństwa, podnoszony zagłówek oraz miejsce z mocowaniem na jednobutlowe aparaty powietrze. Z kolei z przodu pojazdu zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Nowoczesna ergonomiczna zabudowa pożarnicza została wykonana z systemowych skręcanych profili aluminiowych. Siedem skrytek sprzętowych przystosowanych jest do przewozu sprzętu pożarniczego i ratowniczego, węży i armatury wodno-pianowej.

Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zastosowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Ponadto samochód wyposażony został m.in. w ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-2400 l/min, cztery zraszacze, pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED o strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Fot. OSP Kaczyce
Fot. OSP Kaczyce
Fot. OSP Kaczyce
Szczęśniak Pojazdy specjalne