keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy z Wadlewa z nowym wozem

Założona w 1917 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Wadlewie w woj. łódzkim otrzymała fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM. To dowód docenienia wielkiej pasji oraz misji druhów, którzy je realizują niosąc każdego dnia pomoc potrzebującym mieszkańcom.

Pod zabudowę nowego “średniaka” wykorzystano podwozie MAN TGM 18.320 BB CH. Napęd zapewnia silnik, który osiąga moc 235 kW (320 KM). Zastęp strażaków ma do swojej dyspozycji obszerną, czterodrzwiową kabinę brygadową, przystosowaną do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu samochodu zamontowano elektryczną wyciągarkę linową o sile uciągu 9979 kg.

W aluminiowej zabudowie umieszczono siedem skrytek sprzętowych. Wewnątrz znajdują się półki, wysuwane szuflady i podesty, umożliwiające przewóz armatury i sprzętu ratowniczego.

Samochód wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 4000 litrów oraz środek pianotwórczy, którego pojemność to 400 litrów. W tylnej części nadwozia w przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu zabudowy znajduje się ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 3200 l/min, a także wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne