keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy z Radłowa z nową “piątką”

Założona w 1935 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Radłowie w woj. wielkopolskim otrzymała nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy P370B4X4HZ XT. Jego zabudowę wykonała firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Nowy samochód pożarniczy napędzany jest silnikiem o maksymalnej mocy 272 kW (370 KM). Posiada obszerną i ergonomiczną kabinę załogową w układzie (1+1+4). Z przodu zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Nadwozie pożarnicze posiada siedem skrytek sprzętowych. Zbiorniki na środki gaśnicze wykonane zostały z materiałów kompozytowych. Zbiornik na wodę ma pojemność 5000 litrów. Z kolei zbiornik środka pianotwórczego stanowi integralną część zbiornika na wodę i ma pojemność 500 litrów.

W tylnej części zabudowy pożarniczej znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Zamontowano w nim autopompę o wydajności 3619 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 441 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Samochód wyposażony został również w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 metrów z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne