keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy z Wólki Polanowskiej i Wymysłowa z naszymi samochodami

Na wyposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w Wólce Polanowskiej (powiat opolski w woj. lubelskim) i Wymysłowie (powiat będziński w woj. śląskim) trafiły średnie samochody ratownicze Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Podwozie każdego z dwóch samochodów napędzane jest silnikiem o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM).

Samochody wyposażone są w jednomodułowe, ergonomiczne, bezpieczne kabiny, przystosowane do przewozu sześciu członków załogi. Z przodu znajduje się wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Ma ono siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi w układzie (3+3+1).

Przewóz środków gaśniczych umożliwiają kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3500 litrów i 350 litrów na środek pianotwórczy. Umieszczona z tyłu nadwozia autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Poza tym w pojeździe zamontowano wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o strumieniu świetlnym 36 000 lm oraz cztery zraszacze.

OSP Wólka Polanowska
OSP Wólka Polanowska
OSP Wólka Polanowska
OSP Wymysłów
OSP Wymysłów
OSP Wymysłów
OSP Wymysłów
Szczęśniak Pojazdy specjalne