keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy z Pomorza z nowym wozem

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Niezabyszewie w woj. pomorskim powitali ze strażakami z innych jednostek oraz licznie zgromadzonymi mieszkańcami swój upragniony i wymarzony nowy wóz pożarniczy. To średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Nowy pojazd ma jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu kabiny zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Płaski – z wbudowanym oświetleniem – dach zabudowy został wykonany w formie podestu roboczego. Umieszczone zostało na nim ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej zapewnia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Nowy samochód będzie garażowany w otwartej we wrześniu w 2017 roku remizie strażackiej miejscowej jednostki.

Szczęśniak Pojazdy specjalne