keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy z Gójska mają nową Scanię

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Gójsku w woj. mazowieckim, lokalna społeczność oraz sympatycy pożarnictwa powitali swój upragniony i wymarzony średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scania P360B4X4NZ XT. O wyjątkowości tego wydarzenia świadczy fakt, że otrzymany samochód pożarniczy, jest pierwszym fabryczne nowym pojazdem w historii jednostki, powstałej w 1922 roku.

Zastęp strażaków ma do swojej dyspozycji sześcioosobową kabinę brygadową. Z przodu zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Aluminiowe nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Zintegrowany kompozytowy zbiornik na wodę ma pojemność 2500+2000 litrów. Z kolei środek pianotwórczy przewożony jest w zbiorniku o pojemności 450 litrów. W przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę, której wydajność wynosi 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Ponadto w samochodzie zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności od 800 do 3200 l/min, cztery zraszacze, zwijadło szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 metrów zakończonym prądownicą pistoletową o wydajności 200 l/min oraz wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED.

Szczęśniak Pojazdy specjalne