keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy z Antoniowa mają nowy wóz

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniowie w woj. opolskim otrzymali upragniony średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6.

Nowy wóz pożarniczy ma jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu na podstawie cynkowanej na gorąco przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

W zabudowie przewidziano siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi.

Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części nadwozia pożarniczego zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na dachu umieszczone zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Dodatkowym wyposażeniem jest wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5 m z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne