keyboard_arrow_up
Static

Nowy „średniak” na 100-lecie jednostki z Nizin

Założona w 1923 roku jednostka OSP KSRG w Nizinach w woj. świętokrzyskim w bieżącym roku obchodzi jubileusz 100-lecia powstania. W roku jubileuszu w ręce strażaków ochotników z tej jednostki trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6. Nowy wóz jest nagrodą i wyróżnieniem dla jednostki oraz jej członków za działania, które realizują na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnej.

Renault Trucks wyposażony jest w jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową, przystosowaną do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu znajduje się wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Szkielet zabudowy pożarniczej to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Poza tym w pojeździe zamontowano wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Nowy „średniak” zastąpi dotychczas eksploatowany średni samochód wodno-pianowy Jelcz 005 na podwoziu Star 244L.

Szczęśniak Pojazdy specjalne