keyboard_arrow_up
Static

Nowy „średniak” dla strażaków z OSP Krzyszkowice

Flota strażaków z OSP w Krzyszkowicach w woj. małopolskim poszerzyła się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). Podwozie pojazdu napędzane jest silnikiem o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM). Załogowa kabina pomieści sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu kabiny umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, przystosowanych do przewozu sprzętu pożarniczego, ratowniczego, węży i armatury. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi. Kompozytowe zbiorniki na środki gaśnicze posiadają pojemność: 3000 litrów na wodę i 300 litrów na środek pianotwórczy.

Samochód wyposażono w autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Wraz z głównym panelem sterowania jest ona umieszczona z tyłu pojazdu. Linia szybkiego natarcia wyposażona jest w wąż o długości 60 metrów, zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min.

Użytkowy dach przystosowany jest do przewozu drabiny pożarniczej i węży ssawnych. Zamontowano na nim aluminiową skrzynię do przewozu sprzętu oraz wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 metra z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyszkowicach została założona na początku poprzedniego stulecia w 1903 roku.

Szczęśniak Pojazdy specjalne