keyboard_arrow_up
Static

Nowy samochód pożarniczy dla strażaków ochotników z jednostki OSP we Frydrychowicach

Wyjątkowym wydarzeniem dla założonej w 1912 roku jednostki OSP we Frydrychowicach w woj. małopolskim jest otrzymanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). Nowy pojazd pożarniczy jest wyróżnieniem oraz podkreśleniem roli jaką na co dzień odgrywa, realizuje i pełni miejscowa jednostka OSP na rzecz społeczności lokalnej.

Nowy samochód ma obszerną, jednomodułową kabinę załogową, pozwalającą na przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Ponadto strażacy ochotnicy mają do dyspozycji pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED, ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-2400 l/min, zwijadło szybkiego natarcia z napędem elektrycznym, które wyposażone jest w gumowy wąż o długości 60 metrów i prądownicę wodno-pianową oraz zamontowaną z tyłu elektryczną wyciągarkę linową o uciągu 9979 kg.

Szczęśniak Pojazdy specjalne