keyboard_arrow_up
Static

Nowy samochód pożarniczy dla strażaków ochotników w Łęgu

Wyjątkowym wydarzeniem dla założonej w 1895 roku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgu w woj. pomorskim jest otrzymanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). W roku swojego założenia OSP Łąg otrzymała sikawkę konną, którą wykorzystywała przy gaszeniu pożarów aż do II Wojny Światowej.

Nowy samochód pożarniczy jest wyróżnieniem oraz podkreśleniem roli jaką na co dzień realizuje i pełni miejscowa jednostka OSP na rzecz społeczności lokalnej.

Nowy pojazd wyróżnia obszerna, jednomodułowa kabina brygadowa umożliwiająca przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Ponadto strażacy ochotnicy mają do dyspozycji pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED, ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 1600-2400 l/min, zwijadło szybkiego natarcia z napędem elektrycznym, które wyposażone jest w gumowy wąż o długości 60 metrów i prądownicę wodno-pianową oraz elektryczną wyciągarkę linową o uciągu 9979 kg.

Szczęśniak Pojazdy specjalne