keyboard_arrow_up
Static

Nowy samochód pożarniczy dla OSP Silna

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Silna w woj. lubuskim uroczyście powitali swój fabrycznie nowy samochód pożarniczy. Jest nim średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). Załogowa, ergonomiczna kabina przystosowana jest do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu umieszczono wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 9979 kg.

Szkielet zabudowy pożarniczej wykonany został z systemowych skręcanych profili aluminiowych. Taka konstrukcja posiada najlepszy współczynnik wytrzymałości w stosunku do masy w porównaniu do jakiejkolwiek innej technologii dostępnej obecnie na rynku. Nadwozie ma siedem skrytek sprzętowych przystosowanych do przewozu sprzętu, węży i armatury.

Kompozytowy zbiornik na wodę ma pojemność 3000 litrów, natomiast na środek pianotwórczy 300 litrów. W pojeździe zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Wraz z głównym panelem sterowania jest ona umieszczona z tyłu pojazdu. Z tyłu samochodu w bocznej skrytce znajduje się również linia szybkiego natarcia z wężem o długości 60 metrów zakończonym prądownicą o wydajności 200 l/min. Na użytkowym dachu zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-2400 l/min. Oświetlenie miejsca działań w porze nocnej umożliwia pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED.

Szczęśniak Pojazdy specjalne