keyboard_arrow_up
Static

Nowy Renault Trucks w podziale OSP Roztropice

Szczęśliwym użytkownikiem fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego jest powstała w 1926 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Roztropicach w woj. śląskim.

Zabudowę na podwoziu Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 wykonała firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Załoga pojazdu ma do swojej dyspozycji czterodrzwiową kabinę przeznaczoną do przewozu sześcioosobowej załogi w układzie (1+1+4). Z przodu pojazdu umieszczono wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Nadwozie pożarnicze wykonane zostało z systemowych skręcanych profili aluminiowych. Przewidziano w nim siedem skrytek sprzętowych, które przystosowane zostały do przewozu armatury oraz sprzętu pożarniczego i ratowniczego.

Samochód wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Do podawania środków gaśniczych przystosowana jest znajdująca się w tylnej części zabudowy autopompa. Ma ona wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu znajduje się ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-2400 l/min oraz przewożone są węże ssawne i przenośna, wysuwana drabina pożarnicza. Do oświetlania terenu akcji w porze nocnej służy pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED.

Nowy samochód zastąpi dotychczas eksploatowany średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Unic 165-24.

Szczęśniak Pojazdy specjalne