keyboard_arrow_up
Static

Nowy Renault Trucks dla Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Mchowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Mchowie, w woj. mazowieckim to jednostka typu S-3. Pod koniec czerwca 1997 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Najnowszym nabytkiem strażaków ochotników z miejscowej jednostki jest średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Pojazd został wyposażony w ergonomiczną, jednomodułową kabinę brygadową, przystosowaną do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Są one przystosowane do przewozu sprzętu pożarniczego, ratowniczego, węży i armatury. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Ponadto w pojeździe zamontowano wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Nowy „średniak” zastąpi eksploatowany od wielu lat średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Star 244.

Szczęśniak Pojazdy specjalne