keyboard_arrow_up
Static

Nowy Renault Trucks D15 dla druhów z Leśnej

Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnej, w woj. śląskim wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest nim Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6. Sześcioosobowa załoga pojazdu ma do swojej dyspozycji obszerną kabinę brygadową.

W nadwoziu pożarniczym przewidziano siedem skrytek sprzętowych przystosowanych do przewozu sprzętu pożarniczego i ratowniczego, węży i armatury. Skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi. Kompozytowe zbiorniki na środki gaśnicze przystosowane są do przewozu 3000 litrów wody i 300 litrów środka pianotwórczego.

Pojazd wyposażony został w autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Linia szybkiego natarcia wyposażona jest w wąż o długości 60 metrów zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min.

Na użytkowym dachu zabudowy przewożone są drabiny pożarnicze, zamontowano wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm oraz ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności od 800 do 2400 l/min.

Fot. OSP Leśna
Fot. OSP Leśna
Fot. OSP Leśna
Fot. OSP Leśna
Szczęśniak Pojazdy specjalne