keyboard_arrow_up
Static

Nowy Renault Trucks D15 dla druhów z Gołębia

Druhowie z działającej od 1923 roku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołębiu w woj. lubelskim odebrali z bielskiej firmy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zabudowę pojazdu wykonano na podwoziu Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6. Napęd podwozia gwarantuje silnik wysokoprężny o mocy 210 kW (286 KW). Napęd na obie osie jak i pojedyncze koła na tylnej osi zapewniają większą mobilność pojazdu w trudnym terenie.

Dla sześcioosobowej załogi przewidziano jednomodułową, bezpieczną kabinę przystosowaną do przewozu sześcioosobowej załogi w układzie (1+1+4).

Aluminiowa zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu i jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi. Zbiorniki wykonane z materiałów kompozytowych mają pojemność: 3000 litrów na wodę oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu zabudowy znajduje się autopompa o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Autopompa ma dwie nasady tłoczne 75 mm, jedną nasadę zasilania hydrantowego 75 mm oraz jedną nasadę ssawną 110 mm. W tylnej części na dachu umieszczono działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 2400 l/min. Dla zapewnienia oświetlenia pola pracy podczas prowadzonych działań ratowniczych w porze nocnej w pojeździe zamontowano pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Fot. Szubartowski.Visual

Szczęśniak Pojazdy specjalne