keyboard_arrow_up
Static

Nowy MAN TGM dla druhów z Radawca Dużego

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Radawcu Dużym w woj. lubelskim funkcjonuje nieprzerwanie od 1951 roku. Z kolei w 2017 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ostatnio flota tej jednostki wzbogaciła się o średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGM 18.320 BB CH.

Dla zastępu strażaków przewidziano czterodrzwiową kabinę załogową, przystosowaną do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu samochodu została zamontowana elektryczną wyciągarkę linową o sile uciągu 9979 kg i linie o dł. 28 metrów.

W aluminiowej zabudowie pożarniczej zabudowano siedem skrytek sprzętowych. Wewnątrz skrytek umieszczono półki, wysuwane szuflady i podesty, umożliwiające przewóz armatury i sprzętu ratowniczego. Skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Samochód wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 4000 litrów oraz środek pianotwórczy, którego pojemność to 400 litrów. W tylnej części nadwozia w przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Ochronę podwozia zapewniają cztery zraszacze.

Dach nadwozia został wykonany w formie podestu roboczego. Umieszczone zostało na nim m.in. ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 3200 l/min.

Szczęśniak Pojazdy specjalne