keyboard_arrow_up
Static

Nowy MAN TGE dla ZSP ORLEN SA

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dostarczyła dla Zakładowej Straży Pożarnej ORLEN SA w Płocku lekki samochód ratownictwa chemicznego.

Pod jego zabudowę wykorzystano podwozie MAN TGE 3.180 (4×2). Jednostkę napędową zapewnia silnik o mocy 132 kW (180 KM). Napęd na tylną oś przekazywany jest poprzez automatyczną skrzynię biegów. Załoga ma do swojej dyspozycji dwudrzwiową kabinę, przystosowaną do przewozu trzyosobowej załogi w układzie (1+1+1). W nadwoziu typu furgon zabudowano półki na sprzęt ratownictwa chemicznego. Dostęp do wnętrza możliwy jest poprzez boczne drzwi przesuwne, umieszczone po prawej stronie oraz dwuskrzydłowe znajdujące się z tyłu samochodu.

Dodatkowym wyposażeniem pojazdu jest agregat prądotwórczy o mocy 11,3 kVA oraz kompresor dwutłokowy, napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 4 kW (5,5 KM). Posiada on zbiornik na sprężone powietrze o pojemności 90 litrów, a jego wydajność to 469 l/min.

Jest to kolejny pojazd wyprodukowany przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., który znalazł się we flocie tej wyjątkowej jednostki.

Szczęśniak Pojazdy specjalne