keyboard_arrow_up
Static

Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Łęg Przedmiejski

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Łęg Przedmiejski w woj. mazowieckim została doposażona w nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Pod jego zabudowę wykorzystano 2-osiowe podwozie Scania P370B4X4HZ linii XT. Dla sześcioosobowej załogi przewidziano czterodrzwiową kabinę brygadową. Z przodu kabiny zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Szkielet nadwozia pożarniczego pojazdu to konstrukcja samonośna wykonany ze spawanych profili aluminiowych. W nadwoziu umieszczono siedem skrytek – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Pojazd wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 5000 litrów oraz 500 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu zabudowy pożarniczej znajduje się autopompa o wydajności 3619 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 441 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu zamontowane zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min. Uzupełnieniem wyposażenia pojazdu jest zwijadło szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 metrów i prądownicą o wydajności 200 l/min, wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 m z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm, a także umieszczony z tyłu hak holowniczy o uciągu 13 700 kg, przystosowany do holowania przyczep pożarniczych.

Szczęśniak Pojazdy specjalne