keyboard_arrow_up
Static

Nowe pojazdy dla podlaskich strażaków

Do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Białymstoku oraz w Augustowie w woj. podlaskim trafiły ciężkie samochody ratowniczo-gaśniczym Scania P450B6X6HZ linii XT.

Każda z kabin nowych pojazdów przystosowana jest do przewozu trzyosobowej załogi w układzie (1+1+1). Z przodu zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Szkielet nadwozia wykonany został ze spawanych profili aluminiowych, pokrytych lakierowaną blachą aluminiową. Blachy poszycia łączone są ze szkieletem w technologii klejenia i nitowania. Zabudowa pożarnicza składa się z trzech modułów: sprzętowego, ze zbiornikami na środki gaśnicze oraz pompowo-sprzętowego. Ma pięć skrytek – po dwie z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi.

Kompozytowe zbiorniki mają pojemność: na wodę 10.000 litrów oraz 1000 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części nadwozia pożarniczego zamontowano autopompę o wydajności 6100 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 379 l /min przy ciśnieniu 40 barów.

Na dachu umieszczono ręcznie sterowane działko wodno-pianowe, o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min.

Nowe pojazdy dla Podlaskich Strażaków
Szczęśniak Pojazdy specjalne