keyboard_arrow_up
Static

Nowa Scania dla OSP Kazimierz

Firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dostarczyła dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu w woj. łódzkim ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy.

Został on zabudowany na 2-osiowym podwoziu Scania P450B4X4HZ linii XT. Nowy samochód wyposażony został w jednomodułową kabinę brygadową, przystosowaną do przewozu sześcioosobowej załogi w układzie (1+1+4). Z przodu pojazdu zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Nadwozie pożarnicze ma pięć skrytek – po dwie z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu, które zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Samochód przystosowany jest do przewozu środków gaśniczych w kompozytowych zbiornikach. Mają one pojemność: 7000 litrów na wodę i 710 litrów na środek pianotwórczy. Do podawania środków gaśniczych służy autopompa o wydajności 5271 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 390 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu zamontowane zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min. Dodatkowym uzupełnieniem wyposażenia pojazdu jest wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne