keyboard_arrow_up
Static

Nowa Scania dla mazowieckich strażaków

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dostarczyła dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Makowie Mazowieckim ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P370B4X4HZ XT.

Jego napęd stanowi wysokoprężny silnik o mocy 272 kW (370 KM). Obszerna, ergonomiczna, czterodrzwiowa kabina przystosowana jest do przewozu sześcioosobowej załogo w układzie (1+1+4). Z przodu zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Zabudowa pożarnicza posiada siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony i jedną z tyłu. Wykonany z materiałów kompozytowych zbiornik na wodę ma pojemność 5000 litrów. Natomiast zbiornik środka pianotwórczego stanowi integralną część zbiornika na wodę. Jego pojemność to 500 litrów.

W tylnej części nadwozia pożarniczego w przedziale pompowo-sprzętowy zabudowano autopompę o wydajności 3761 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 514 l /min przy ciśnieniu 40 barów.

Poza tym samochód wyposażony jest w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5 metrów z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

To kolejny taki pojazd, który trafił w tym roku na wyposażenie Państwowej Straży Pożarnej.

Nowa scania dla Mazowieckich Strażaków
Szczęśniak Pojazdy specjalne