keyboard_arrow_up
Static

Niezawodny w każdym terenie

Założona w 1917 roku Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Żyrzyn w woj. lubelskim otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 z pojedynczymi kołami na tylnej osi.

To dowód docenienia ich wielkiej pasji i misji, którą realizują każdego dnia niosąc pomoc potrzebującym.

Dla sześcioosobowego zastępu przewidziano jednomodułową kabinę załogową w układzie (1+1+4). Z przodu zainstalowano wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 9979 kg. Napęd podwozia zapewnia silnik o mocy 210 kW (286 KM).

Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych przystosowanych do przewozu sprzętu pożarniczego i ratowniczego, węży i armatury. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi. Kompozytowe zbiorniki na środki gaśnicze przystosowane są do przewozu 3000 litrów wody i 300 litrów środka pianotwórczego.

Samochód wyposażony jest w autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

W pojeździe umieszczono wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm oraz ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności 800-2400 l/min.

Jest to kolejny pojazd tej klasy, który w ostatnim czasie trafił na wyposażenie strażaków ochotników na terenie woj. lubelskiego.

Szczęśniak Pojazdy specjalne