keyboard_arrow_up

Nasze samochody wspomagają polskich strażaków w walce z pożarami w Grecji

Od środy, 11 sierpnia, grupa 143 strażaków Państwowej Straży Pożarnej pomaga w walce z trwającymi w Grecji pożarami.

źródło: www.iefimerida.gr

Wśród 46 pojazdów wysłanych na grecką wyspę Eubea znalazły się trzy nasze średnie samochody ratowniczo-gaśnicze na podwoziu Iveco EuroCargo ML150E32WS (4×4) (GBA 2,5/27), średni samochód wężowy Mercedes-Benz Atego 1226 AF (4×4) (SW 2500/110), ciężki samochód wężowy Volvo FMX 420 (6×6) (SCW 3000/110) oraz lekki samochód dowodzenia i łączności Iveco Daily 70C18 (4×2) (SLDł).

Każdy z dwóch modułów GFFFV POLAND (Ground Forest Fire Fighting using Vehicles) do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów jest samowystarczalny. Poza typowymi średnimi i ciężkimi samochodami ratowniczo-gaśniczymi na wyposażeniu znajdują się samochody: dowodzenia i łączności, wężowe, dowódczo-rozpoznawcze, nośniki kontenerowe, zaopatrzeniowe oraz kontenery logistyczne, sanitarne, pompy dużej wydajności itp.

W walce z gigantycznym pożarem na greckiej wyspie bierze udział łącznie 650 strażaków, , w tym strażacy z: Mołdawii (25 strażaków/4pojazdy), Polski (143 strażaków/46 pojazdów), Rumunii (108 strażaków/21 pojazdów), Serbii 39 strażaków/15 pojazdów), Słowacji (75 strażaków/30 pojazdów), Ukrainy (100 strażaków). Poza pojazdami do działań gaśniczych wykorzystywanych jest 11 samolotów i śmigłowców gaśniczych.

autor zdjęcia: bryg. Aleksander Kucharczyk, KM PSP Wrocław

Według danych Europejskiego Systemu Informacyjnego o Pożarach Lasów (EFFIS) w ciągu ostatnich 10 dni w Grecji ogień zniszczył łącznie 100 tys. hektarów lasów. W całym kraju odnotowano blisko 600 pożarów, które doprowadziły do ewakuacji tysięcy ludzi. Wstępnie polska misja w oparciu o Mechanizm Ochrony Ludności Unii Europejskiej ma trwać do 23 sierpnia.

Szczęśniak Pojazdy specjalne

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( więcej )

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Bestwińska 105A, w zakresie zawartym w wypełnionym przeze mnie formularzu kontaktowym w celu załatwienia sprawy w nim opisanej. Jednocześnie oświadczam, iż zgodnie z przepisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., tzw. „RODO” zostałam/em* poinformowana/ny* o tym, że: 1) administratorem przekazanych przeze mnie danych osobowych jest SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. w Bielsku-Białej , 2) z inspektorem ochrony danych mogę skontaktować się w sprawach związanych z ochroną danych osobowych, w następujący sposób: - pisemnie na adres siedziby administratora, - pod adresem poczty elektronicznej: , - telefonicznie dzwoniąc na numer: 33 828 77 60. 3) przekazane przeze mnie dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust 1 lit. a) RODO, wyłącznie w okresie niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w formularzu kontaktowym, a następnie zostaną usunięte, 4) przekazane przeze mnie dane być udostępniane innym podmiotom wyłącznie na podstawie przepisów prawa, 5) posiadam prawo do: - dostępu do udostępnionych danych osobowych, - ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, - wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, - wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie ul. Stawki 2, 6) przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 7) przekazanie przeze mnie danych osobowych w formularzu kontaktowym jest warunkiem niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w tym formularzu, 8) przekazane dane osobowe nie będą podlegały decyzji zautomatyzowanego przetwarzania, w tym profilowania.