keyboard_arrow_up
Static

Następna „renia” trafiła na Lubelszczyznę

Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, pragnieniami i potrzebami strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Rzeczycy w woj. lubelskim wprowadzono na wyposażenie tej jednostki nowy pojazd pożarniczy. Jest nim średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6. Jego napęd zapewnia wysokoprężny silnik o mocy 210 kW (286 KM). W załogowej kabinie zapewniono miejsce dla sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu kabiny zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych przystosowanych do przewozu sprzętu pożarniczego i ratowniczego, węży i armatury. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Kompozytowe zbiorniki na środki gaśnicze przystosowane są do przewozu 3000 litrów wody i 300 litrów środka pianotwórczego.

Nowy pojazd wyposażono w autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Wraz z głównym panelem sterowania jest ona umieszczona z tyłu pojazdu. Linia szybkiego natarcia wyposażona jest w wąż o długości 60 metrów zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min.

Użytkowy dach przystosowany jest do przewozu drabiny pożarniczej i węży ssawnych. Zamontowano na nim aluminiową skrzynię do przewozu sprzętu oraz zamontowano wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 metra z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Nowy „średniak” zastąpi dotychczas eksploatowany samochód pożarniczy na podwoziu Star 266.

Szczęśniak Pojazdy specjalne