keyboard_arrow_up
Static

Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Prabutach ma nowy samochód

Założona w 1945 roku Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Prabutach w woj. pomorskim otrzymała nowy samochód pożarniczy. Jest nim wyprodukowany przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P370B4X4HZ XT.

Czterodrzwiowa, brygadowa kabina pojazdu przystosowana jest do przewozu sześcioosobowego zastępu.

Wykonana z aluminium zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych. Środki gaśnicze przewożone są w kompozytowych zbiornikach o pojemności 5000 litrów (woda) oraz 500 litrów (środek pianotwórczy). W przedziale pompowo-sprzętowym znajduje się autopompa o wydajności 3619 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 441 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Linia szybkiego natarcia wyposażona jest w zwijadło z wężem o dł. 60 m zakończonym prądownicą o wydajności 200 l/min.

Na użytkowym dachu umieszczono ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 1600-3200 litrów. Oświetlenie miejsca działań w porze nocnej umożliwia pneumatyczny maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 m z reflektorami LED. Samochód dodatkowo wyposażony jest w wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 9979 kg i linie o długości 28 metrów.

Warto wspomnieć, że dwa lata temu MOSP w Prabutach otrzymała nowy sztandar, a także wprowadziła się do nowoczesnej remizy.

Szczęśniak Pojazdy specjalne