keyboard_arrow_up
Static

“Lew” wzmacnia siłę bojową OSP Trzcińsko-Zdrój

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGM 18.320 BB CH (4×4) wzmocnił siłę bojową, działającej nieprzerwanie od 1946 roku Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińsko-Zdrój w woj. zachodniopomorskim.

Pojazd ma przystosowaną do przewozu sześcioosobowego zastępu bezpieczną i ergonomiczną kabinę brygadową. Z przodu zamontowano wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 9979 kg i linie o dł. 28 metrów.

W wykonanym z aluminium nadwoziu pożarniczym umieszczono siedem skrytek sprzętowych, w układzie (3+3+1). Są one zamykane żaluzjami aluminiowymi.

Środki gaśnicze przewożone są w kompozytowych zbiornikach. Na wodę przeznaczono zbiornik o pojemności 4000 litrów, a na środek pianotwórczy o pojemności 400 litrów. W samochodzie zamontowano autopompę, która osiąga wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Umieszczona w tylnej skrytce linia szybkiego natarcia wyposażona jest w wąż o długości 60 metrów zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min.

Na użytkowym dachu zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-3200 l/min.

Nowy “średniak” to kolejny pojazd od SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. we flocie tej jednostki. Od kilku lat druhowie do prowadzonych przez siebie działań wykorzystują średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco EuroCargo ML150E32WS.

Szczęśniak Pojazdy specjalne