keyboard_arrow_up
Static

Kolejny „średniak” zasilił ochotników na Kujawach i Pomorzu

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Jadwiżyn w woj. kujawsko-pomorskim są zawsze gotowi nieść pomoc bliźnim o każdej porze dnia i nocy. Zwieńczeniem i uhonorowaniem dotychczasowej służby na rzecz bezpieczeństwa było otrzymanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18.320 BB CH.

Jednostka OSP KSRG w Jadwiżynie nieprzerwanie działa od 1950 roku poprzedniego stulecia.

Nowy pojazd charakteryzuje się aluminiowym nadwoziem pożarniczym. Do przewozu armatury oraz sprzętu pożarniczego i ratowniczego przystosowanych jest siedem zamykanych żaluzjami aluminiowymi skrytek sprzętowych.

Załoga ma do swojej dyspozycji sześcioosobową kabinę w układzie (1+1+4).

Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 4000 litrów i 400 litrów na środek pianotwórczy. Do podawania środków gaśniczych służy umieszczona z tyłu autopompa. Ma ona wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Pojazd ponadto wyposażony jest w ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-3200 l/min, cztery zraszacze, pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED oraz wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Szczęśniak Pojazdy specjalne