keyboard_arrow_up
Static

Kolejny samochód pożarniczy dla strażaków ochotników z Lubelszczyzny

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Tarnogród w woj. lubelskim wzbogacili się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Został on zabudowany na 2-osiowym podwoziu Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Jednostka z Tarnogrodu została założona na początku poprzedniego stulecia w 1916 roku.

Nowy samochód posiada jednomodułową, czterodrzwiową kabinę brygadową pozwalającą na przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu kabiny umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z aluminium. W nadwoziu znajduje się siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedna z tyłu. Są one zamykane żaluzjami aluminiowymi.

Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części zabudowy umieszczona została autopompa o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. W układ wodno-pianowy wbudowany został ręczny dozownik środka pianotwórczego, zapewniający uzyskiwanie stężeń 3% lub 6%.

Na użytkowym dachu zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 2400 l/min. Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej umożliwia maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm. Podwozie samochodu chronione jest za pomocą czterech zraszaczy.

Szczęśniak Pojazdy specjalne