keyboard_arrow_up
Static

Kolejny samochód dla strażaków ochotników z powiatu bialskiego

Strażacy ochotnicy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstantynowie w woj. lubelskim odebrali średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). To kolejny pojazd tej marki i kategorii z zabudową SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., który w tym roku trafił w ręce druhów w powiecie bialskim.

Pojazd wyposażony jest w ergonomiczną, bezpieczną, sześcioosobową kabinę w układzie (1+1+4). Z przodu zamontowano wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 9979 kg.

Zabudowa pożarnicza została wykonana z systemowych skręcanych profili aluminiowych. Ma siedem zamykanych żaluzjami aluminiowymi skrytek sprzętowych (3+3+1), które przystosowane są do przewozu sprzętu pożarniczego, ratowniczego, armatury oraz węży pożarniczych.

Kompozytowy zbiornik na wodę ma pojemność 3500 litrów, a na środek pianotwórczy 350 litrów. W pojeździe zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy 10 barach lub 429 l/min przy 40 barach. Na dachu umieszczono ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800 – 2400 l/min. Z kolei oświetlenie miejsca działań w porze nocnej umożliwia pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED.

Szczęśniak Pojazdy specjalne