keyboard_arrow_up
Static

Kolejny pojazd dla druhów z OSP KSRG Ligota Mała

Flota Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Ligocie Małej w woj. dolnośląskim wzbogaciła się o nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P370B4X4HZ XT (4×4).

2-osiowe podwozie napędzane jest silnikiem o maksymalnej mocy 272 kW (370 KM). Chronione jest przez cztery zraszacze umieszczone po dwa z przodu i tyłu.

Załoga ma do swojej dyspozycji obszerną kabinę brygadową pozwalającą na przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu pojazdu umieszczono wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Wewnątrz umieszczone zostały półki oraz wysuwane szuflady i podesty, umożliwiające przewóz armatury i sprzętu.

Pojazd wyposażony został w kompozytowe zbiorniki: na wodę o pojemności 5000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego, stanowiący integralną część zbiornika na wodę, który ma pojemność 500 litrów. W przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 3761 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 514 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu umieszczone zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min, aluminiowa skrzynia, mocowania na drabinę pożarniczą oraz węże ssawne.

To kolejny już pojazd będący na wyposażeniu tej jednostki OSP wyprodukowany i dostarczony przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Od kilku lat jednostka ta użytkuje średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco EuroCargo ML150E28WS (4×4).

Szczęśniak Pojazdy specjalne