keyboard_arrow_up
Static

Kolejne „średniaki” dla dolnośląskich jednostek PSP

Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze PSP w Bogatyni, Lubinie, Lwówku Śląskim oraz Trzebnicy w woj. dolnośląskim zostały doposażone w średnie samochody ratowniczo-gaśnicze Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6.

Podwozie każdego z pojazdów napędza silnik o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM). Każdy z nich wyposażony został w ergonomiczną, bezpieczną, sześcioosobową kabinę w układzie (1+1+4). Z przodu zamontowano wyciągarki elektryczne o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Zabudowy pożarnicze zostały wykonane z systemowych skręcanych profili aluminiowych. Mają po siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi w układzie (3+3+1). Skrytki przystosowane są do przewozu sprzętu pożarniczego, ratowniczego armatury oraz węży pożarniczych.

Kompozytowe zbiorniki na wodę mają pojemność 3000 litrów, a na środek pianotwórczy 300 litrów. W pojazdach w przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompy o wydajności 2846 l/min przy 10 barach lub 429 l/min przy 40 barach.

Na użytkowym dachu zamontowane zostały ręcznie sterowane działka wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 1600 l/min. Oświetlenie miejsca działań w porze nocnej umożliwiają pneumatyczne maszty oświetleniowe z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Wcześniej takie same pojazdy zasiliły flotę Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Dzierżoniowie i Głogowie.

Szczęśniak Pojazdy specjalne