keyboard_arrow_up
Static

Kolejna Scania we flocie nowodworskich strażaków

Flota Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim wzbogaciła się o kolejny ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P370B4X4HZ XT z zabudową SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Sześcioosobowa załoga w układzie (1+1+4) ma do swojej dyspozycji jednomodułową, czterodrzwiową kabinę brygadową. Z przodu kabiny znajduje się wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna wykonana ze spawanych profili aluminiowych. Poszycie wewnętrzne wykonane zostało z blachy anodowanej, a zewnętrzne z lakierowanej blachy aluminiowej. Nadwozie ma siedem skrytek – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami.

Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 5000 litrów oraz 500 litrów na środek pianotwórczy. W przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 3761 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 514 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu umieszczone zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 3200 l/min, aluminiowa skrzynia, mocowania na drabinę pożarniczą oraz węże ssawne. Dodatkowo z przodu i tyłu pojazdu umieszczono cztery zraszacze. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku do tej jednostki nasza firma dostarczyła ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na trzyosiowym podwoziu Scania P450B6X6HZ linii XT.

Szczęśniak Pojazdy specjalne